Ceremonia Ślubna – zdjęcia z ceremonii ślubnej

Ceremonia ślubna – kolejny etap reportażu w dniu ślubu

Kolejny etap zdjęć na ślubie to zdjęcia z ceremonii ślubnej. Zapraszam do galerii moich zdjęć – Fotograf Szczawnica.

Ceremonia ślubna – najczęściej zadawane pytania

016-ceremonia ślubna w kościele

Jak przebiega ceremonia ślubu?

Wejście do Kościoła lub USC. W przypadku ceremonii w kościele – po odprowadzeniu Panny Młodej przed ołtarz następuje rozpoczęcie mszy świętej. Możecie wejść także wspólnie. W górach głównie w okolicy Zakopanego do kościoła wprowadzają Was druhny i drużbowie.

Po obrzędach wstępnych zasiadacie przed ołtarzem. Podczas mszy świętej następują czytania. Możecie też ustalić z kapłanem, które fragmenty Pisma Świętego zostaną odczytane oraz czy zostaną odczytane przez kapłana czy kogoś z gości obecnych na mszy.

Kolejny etap to moment zaślubin. Zostanie poproszeni przez księdza do ołtarza. Miejsce samej przysięgi może różnić się w zależności od kościoła. Podczas składania przysięgi stoicie Wy, a także wszystkie osoby, które znajdujące się w kościele.

Przed złożeniem przysięgi ksiądz razem z Wami odmówi modlitwę do Ducha Świętego. Następnie podajecie sobie dłonie. Teraz następuje moment złożenia przysięgi małżeńskiej. Ślubujecie sobie miłość, wierność oraz uczciwość małżeńską. W momencie założenia obrączek zostajecie mężem i żoną. Dalej msza święta odbywa się podobnie do tradycyjnej.

Ostatni etap to formalności to podpisania aktu małżeństwa. Moment ten może odbywać się w różnych momentach w zależności od parafii. Podpisanie może mieć miejsce na początku mszy świętej, w innej na końcu, a są też parafie gdzie będzie to zaraz po złożeniu przysięgi. Podpisanie dokumentów jest istotne ponieważ małżeństwo powinno być ważne nie tylko przed Bogiem, czy zgodnie z Waszą wiarą, ale także zgodne z obowiązującym w Polsce prawem.

Co się mówi w kościele na ślubie – słowa przysięgi?

Słowa przysięgi małżeńskiej w kościele. Składanie przysięgi rozpoczyna Pan Młody.

Ja, „imię Pana Młodego”, biorę Ciebie „imię Pani Młodej” za żonę/męża i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż Panie Boże wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci.

Następnie Para młoda nakłada obrączki.

0014s-szczawnica-sesja-ślubna-pieniny-tatry

Znany fotograf na ślub – Szczawnica fotograf

Jeżeli szukasz dobrego i znanego, który mieszka w okolicy miejsc takich jak Pieniny, Tatry, fotografuje w Szczawnicy, w okolicy oraz także w całej Polsce – serdecznie zapraszam. Zobacz co oferuje w swojej ofercie: fotograf Szczawnica.

error: